Realizace a návrhy zahrad a úprava exteriérů

     

Zahradní architektura od starověku až do současnosti, od hledání rajské zahrady po současný zahradní design, od evropských zahrad po zahrady a zeleň dalekých zemí, napříč kulturami, směry a styly, se snaží přiblížit lidem představu malého pozemského ráje. Vytváření a zakládání zahrad - tato základní lidská potřeba dodnes neztratila nic ze své fascinace. 
 
             Zahradní architekt Dieter Kienast napsal:

“Zahrada je poslední luxus našich dní, protože vyžaduje to, co je v naší společnosti nejvzácnější: čas, pozornost a prostor".

 

Naše filozofie při zakládání zahrad

Zahrada by měla být pokračováním obytného prostoru a měla by mít svou osobitou atmosféru, umožnit relaxaci, odpočinek, ať už aktivní nebo pasivní.

Při návrhu zahrad postupuji tak, aby zahrada nebyla pouze "sterilním zeleným místem", které Vám nemá co říct a tak jak to v dnešní době vidíte téměř všude, hlavně u novostaveb,  kde je zahrada pouze místem s několika málo druhy rostlin a s velkými plochami jednodruhových výsadeb, ale snažím se o to, aby zahrada byla plná zajímavých míst, tvarů, vůní, nečekaných zákoutí, byla zajímavou v každém ročním období, místem kde budou její majitelé a návštěvníci rádi pobývat a bude místem plným života nejen pro lidi, ale i spoustu užitečných tvorů. Není jednoduché toto všechno vměstnat například do malé městské zahrádky, ale s trochou snahy lze i nemožné. I na malé ploše může vzniknout zajímavá, druhově bohatá a oku lahodící zahrada, která Vám dokáže dodat energií a uklidnění v této hektické době. Zahrady tvořím v tzv. anglickém stylu, je to styl upřednostňující druhovou různorodost, kombinující mnoho druhů rostlin, dřevin, vše sladěno v souladu s přírodou. Je to snaha o návrat přírody blíže k člověku a jeho obydlí.